WeCreativez WhatsApp Support
Ozon Tedavisi hakkında tüm merak ettiklerinizi anında bize ulaştırabilirsiniz.
Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Ozon Tedavisi

OZON TEDAVİSİ

Ozon üç oksijen atomundan oluşan bir kimyasal bileşiktir (O3). İki atomlu normal atmosferik oksijenin (O2) çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir. Bu nedenle Ozon, süper oksijen olarak kabul görür.

Ozon için çok eski tarihlerde Yunanca “Tanrının Nefesi ” ismi verilmiştir. Özellikle şimşek ve yıldırımların oluştuğu fırtınalardan sonra taze hava kokusu diye içimize çektiğimiz havada bu hissi yaratan, bulutların elektriklenmeleri esnasında meydana gelmiş olan ozondur.

Ozonun etkileri ve yaşamımız için gerekliliği 1800’lü yıllarda keşfedilmiştir. Ozonlama ise, yaklaşık 150 yıldır bilinen bir teknoloji olmasına rağmen kıymeti daha yeni anlaşılmaktadır.

Ozon, yaşamın kendisidir; Atmosferin üst tabakalarında hayati bir önem taşır. Atmosferi oluşturan azot, oksijen ve karbondioksit gibi temel gazlara göre oldukca düşük oranda bulunan ozon, gerek iklimi etkilemek ve gerekse yer yüzeyindeki canlıların korunmasında önemli rol oynamaktadır.

Ozon göklerden gelen şifadır; aynı zamanda oksijenin kimyasal bir kuzeni olan ozon atmosferde yüksek enerjiye sahip güneş ışınlarının ve diğer zararlı olabilecek ışınların, yeryüzüne kontrollü bir şekilde süzülerek gelmesi gibi, dünyadaki yaşamı mümkün kılan çok önemli bir göreve sahiptir.

Ozon sağlığımız ve yaşamımızın bize geri verilmesidir. Ozonterapi güvenli, etkili ve bilimsel bir uygulamadır.

Kan yoluyla, kas içine, cilt altına, torbalama sistemi ile rektal (makat) ve vajinal yol gibi yöntemler ile birçok hastalıkta ve sağlığı korumak amacıyla kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Ozon gazı, tıpta hastalıkların tedavisinde 100 yıldan fazla zamandır yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Aktif oksijen molekülü olan ozon gazı kullanılarak yapılan iyileştirici tedavilere “ozon terapi“ denilmektedir.

Oldukça eski bir tedavi şekli olmakla beraber her geçen gün farklı yararlı etkilerinin bulunması onu yeniden güncel hale getirmektedir. Başta Almanya ve İtalya olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde uygulanan ozon terapi son yıllarda rağbet gören tıbbi uygulamaların başında yer almaktadır. Ülkemizde de son yıllarda, bilimsel, güvenli ve sıhhi koşullarda ozon terapi uygulamaları yaygınlaşmaktadır. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus, ozon terapi uygulamalarının kesinlikle  uzman doktor tarafından yapılmasıdır.

OZON TEDAVİ NASIL UYGULANIR?

Uygulanan yöntem son derece ağrısız ve pratik olarak gerçekleştirilmektedir. Serum takmak kadar basit olan bu yöntemde yaşa bağlı problemlerin, viral kökenli hastalıklarda, dolaşım bozuklukları ile ilgili problemlerde, yeniden canlanma (anti-aging) işlemlerini sağlamak için ve en son olarak da genel bağışıklık sisteminin aktivasyonu için kullanılmaktadır. Bu metot sayesinde özel bir steril düzeneğin yardımıyla (en fazla 100 ml olmak şartıyla) kan yavaşça alınır.

Kan oranına göre hesaplamalar sonucunda belirli bir dozda ozonla karıştırılarak kişiye yeniden enjekte edilir. İşlemler sırasında steril ozana son derece dayanıklı ve tek kullanımlık sarf malzemelerin kullanıldığını belirtmek isteriz. Ozon, beyaz ve kırmızı kan hücrelerinin oluşmasında spesifik maddelerle hızlı bir şekilde reaksiyona girer. Bu bağlamda ozon, yaşamsal aktivitelerin artırılmasının yanında metabolizmanın da hızlandırılmasında son derece önemli bir rol oynar. İşte bu bağlamda yapılan aktive edilmiş olan kan, aynı düzenek sayesinde hastaya hemen geri verilmektedir.

Aynı yöntemlerin kullanıldığı bu yöntemde ozonlanmış olan 10 ml kanın intramusküler yol sayesinde hastaya geri verilmesidir. Bu yöntem sayesinde spesifik olmayan bağışıklık sisteminin aktivasyonu yapılmış olacaktır. Bu da alerjik hastalıklarının yanında ve bağışıklık sisteminin son derece güçlendirilmesi için kullanılmaktadır.

Bu yöntemde başlıca ozon gazının kapalı bir sistem üzerinden özel olan plastik bot yardımıyla içinde dolaştırılmaktadır ya da vücudun farklı bölgelerinin uygun aplikatörler kullanımı gerçekleştirilmektedir. Kullanılan malzemelerin son derece ozona dayanıklı materyallerden yapıldığını belirtmek isteriz.

İşleme geçmeden önce vücudun tedavi edilmesi için planlanan kısmın suyla nemlendirme aşaması gerçekleştirilir. Ozon kuru bölgelerde etki etmemektedir. Bu metot yaraları, açık yaraları, ülserleri, ameliyat sonrası gerçekleşen lezyonlar ve enfekte edilmiş olan alanların tedavisinde çok etkili bir yöntemdir. Eksternal tedavi yöntemlerinin arasında ozonlu saf su ve ozonlu saf medikal zeytin yağı gibi ozon terapileri de vardır.

İşlem sırasında uygulanan kişi asla rahatsızlık hissetmemektedir. Ozon gazının direkt olarak bağırsak cidarı tarafında emilmesi ve tüp ve torbaların tek kullanımlık olması hasta kendi kendine uygulayabilmektedir.

Bu yöntem genel olarak bağırsak enflamatuar hastalıklarında kullanılır ancak zamanla daha az olarak invaziv olmasından dolayı yeniden canlanma ve genel sağlık işlemlerinden kullanılıyor.

Bu işlemde ozon gazı yavaş bir şekilde eklem içine enjekte edilmektedir. Bu yöntem ağrılı enflamatuar hastalığı olan kişilerin eklemlerine uygulanmaktadır.

Ozonun Özellikleri

Ozon tedavisinin birçok patolojik durumlar içerisinde kullanılması hastalığa daha iyi gelmesine ve tamamen düzelmesini sağlamaktadır. Bu durumun birçok bilimsel çalışmalar sayesinde ve yayınlarla kanıtlanmıştır.

Ozon tedavisi hastalıkların tedavi aşamalarında ek olarak uygulanması ve alternatif olmaması özelliklerinden bazılarıdır. Ozon tedavisi tamamlayıcı bir tedavi grubuna girmektedir.

Ozon, bilimsel kurallar dahilinde ve son derece hijyenik ortamlarda uygulanması sonucu tamamen etkili olmakla beraber son derece güvenli olan bir uygulamadır.

OZON TEDAVİSİNİN YARARLARI NELERDİR ?

 • Hücre ve dokulara giderek kan dolaşım hızını artırmaktadır

 • Cildinizin daha temiz, genç ve yumuşak olmasını sağlamaktadır

 • Enfeksiyonel hastalıklara karşı vücudunuzun direncini artırmakla beraber bağışıklık sisteminizi güçlendirmektedir

 • Kan ve lenf sistemlerini temizleyen bir etkisi bulunmaktadır

 • Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi

 • Damar dolaşım bozukluklarının giderilmesi

 • Romatizmal hastalıklar ve fibromiyaljinin kontrolü

 • Bel ve boyun fıtıklarında ağrının azaltılması

 • Cinsel performans düzenleme

 • Cilt gençleştirme

 • Damarlarınızı yenilemekle beraber tansiyonunuzun düzelmesini sizlere sağlar

 • Derinizin akciğer ya da bir böbrek gibi çalışmasını sağlar

 • Kaslarınızda biriken toksinleri giderici etkisi kaslarınızı gevşetir, yumuşar ve esnekliği artar

 • Hormonlarınızı düzenleme etkisi ve enzim üretiminizi normal seviyeye döndürmektedir

 • Diyabet ve diyabete bağlı komplikasyonların özellikle ayak yaralarının tedavisi

 • İnsülin direncinin azaltılması, metabolik sendrom ve yağlı karaciğerin tedavisi

 • Yara ve yanık tedavileri

 • Cilt akne ve leke tedavisi

 • Metabolizmayı hızlandırır, zayıflamaya yardımcı olur

 • Bağırsak ve hemoroit tedavisinde

 • Eklem ağrılarınızı ve kas rahatsızlıklarınıza son derece iyi gelmekle beraber hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar

 • Hafızayı güçlendirme etkisinin yanında beyin fonksiyonlarınızın tamamını etkilemektedir

 • Depresyon ve sıkıntılarınızı son derece ferahlatıcı bir etkisi bulunmaktadır

 • Sakinlik derecenizi en iyi seviyelere getirerek gerginliğinizi en alt limite çekmektedir

 • Kronik yorgunluk sendromu

 • Baş ağrıları, migren

 • Alerjiler

 • Kanserde destek tedavi

 • Sağlıklı yaşlanmanın sağlanması için uygulanabilir

 • Astım tedavisinde

Ozonun yan etkisi var mı?

Ozon tedavisinin sizlere sağladığı yararların yanında yan etkileri de mevcuttur ancak yok denecek kadar az olan yan etkileri uygulamaya bağlı olarak oluşan yan etkiler olarak belirlenmiştir.


Enzim eksikliği, erken dönem hamilelikleri, hipertiroidi, kanama bozuklukları ve ozona reaksiyon göstermekte olan astım hastaları olarak bunları sıralayabiliriz.


Ozon tedavi işlemleri sırasında doktorunuza sağlığınızla ilgili her şeyden bahsettiğiniz taktirde hiçbir yan etkisi olmayacaktır.

Ozon tedavi hangi hastalıklarda uygulanır?

Ozon tedavisinde yukarıdaki bilgiler çerçevesinde günümüz çağında yüksek şeker hastalığına, hipertansiyon ve kronik hepatit hastalıklarına da iyi gelmektedir.

Hücre yenilenmesinin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi eklem ağrıları, bel, boyun fıtıkları ve kireçlenmeler gibi rahatsızlıklarda da çok etkili olmaktadır.

Özellikle akupunkturla kombine olarak bir program sağlandığında, kısa sürede iyileşmeler gözlemlenecektir. Kıkırdak dokularının hızlı bir şekilde iyileşmesi ve kan dolaşımının hızlanmasıyla hastalıklı hücreler iyileşecektir.

Dikkat edilmesi gerekenler

Ozon tedavisinin herhangi bir şekli uygulanmadan önce, terapiyi uygulayacak doktora kullandığınız ilaçlardan ve uygulanan özel diyetlerden yakın zamanda bitmişse bile bahsetmeyi unutmayınız. Eğer sadece doktor tavsiye ederse bunları bırakmalısınız. Doktorunuzu, varsa kalıtımsal hastalıklardan, alerjilerden, diğer şikayetlerden, geçmişte tedavi edildiğinizden veya edilmekte olduğunuzdan haberdar etmelisiniz.

Ozon tedavisi, düşük riskli ve genellikle standart medikal tedavilerin eşliğinde tamamlayıcı, destekleyici ve yeniden yapılandırıcı bir metottur.

NİŞANTAŞI OZON TEDAVİSİ

BİZE ULAŞIN

Ozon Tedavisi, Bölgesel İncelme hakkında ve randevu talepleriniz için hızlı bir şekilde formu eksiksiz doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Adres:

Teşvikiye Cad. Bayer Apt. No:63 K:4
Teşvikiye / İSTANBUL

Telefon:

0 (212) 240 28 29
0 (537) 066 99 59

Çalışma Saatleri:

Pzt – Cuma 09:00 – 19:00
Cumartesi 09:00 – 17:00